D2Football.com
Covering
 
D2 Football Home
D2 Football News
D2 Football News
D2 Football Video
D2 Football Columnists
D2 Football Scores
D2 Football Top 25 Poll
D2 Football Player Awards
D2 Football Regional Rankings
D2 Football Statistics
D2 Football All Americans
D2 Football Pro Hopefuls
D2 Football Information
D2 Football Teams
D2 Football Champions
D2 Football Championship Game
D2 Football Harlon Hill
D2 Football Stadiums
D2 Football Alumni
D2 Football Interactive
D2 Football Message Board
D2 Football Chat
D2 Football Coaches
D2 Football Coaching Vacancies
D2 Football Schedule Openings
D2 Football About Us
D2 Football Advertise
D2 Football Staff
D2 Football Contact Us


 
 

October 25th, 2014 Scoreboard

*All Games Eastern Standard Time (EST)
Final 12:00 pm
  Alderson-Broaddus  27
  Duquesne (FCS) 48
Final 12:00 pm
Grand Valley  42
Findlay 36
Final 12:00 pm
Seton Hill  28
Gannon 58
Final 12:00 pm
  Cheyney  13
  Shippensburg 34
Final 12:00 pm
  Stonehill  14
  Southern Connecticut 17
Final 12:00 pm
  Walsh  17
Wayne State (Mich.) 52
Final 1:00 pm
Northern Michigan  14
Ashland (25)44
Final 1:00 pm
  Pace  0
  Bentley 31
Final 1:00 pm
California (23)  43
  Clarion 32
Final 1:00 pm
  Charleston  20
  Concord (17)24
Final 1:00 pm
Mississippi College  9
  Florida Tech 44
Final 1:00 pm
Notre Dame  38
  Glenville State 41
Final 1:00 pm
Slippery Rock  31
IUP 21
Final 1:00 pm
  Jacksonville (FCS)  61
  Limestone 10
Final 1:00 pm
  American International  27
LIU Post 24
Final 1:00 pm
Ferris State (5)  37
Michigan Tech (19)3
Final 1:00 pm
Merrimack  14
  New Haven 42
Final 1:00 pm
  Johnson C. Smith  34
  Shaw 35
Final 1:00 pm
  Southwest Baptist  27
  St. Joseph*s 30
Final 1:00 pm
  Bowie State  20
  Virginia Union 17
Final 1:30 pm
  Brevard  37
Catawba 42
Final 1:30 pm
  Stillman  14
Central State 41
Final 1:30 pm
  Chowan  33
Elizabeth City 49
Final 1:30 pm
Hillsdale  24
Tiffin 31
Final 1:30 pm
  Tusculum  14
  Wingate 10
Final 1:30 pm
  Livingstone  17
  Winston-Salem (12)34
Final 2:00 pm
  New Mexico Highlands  34
Adams State 41
Final 2:00 pm
  Clark Atlanta  12
  Albany State 34
Final 2:00 pm
Minnesota State (1)  34
Augustana 28
Final 2:00 pm
  Morehouse  15
  Benedict 33
Final 2:00 pm
West Chester (7)  10
  Bloomsburg (9)41
Final 2:00 pm
Washburn  26
Central Oklahoma 35
Final 2:00 pm
CSU-Pueblo (11)  20
  Colorado Mines (14)12
Final OT 2:00 pm
  Upper Iowa  34
  Concordia-St. Paul 37
Final 2:00 pm
  Urbana  31
Fairmont State 35
Final 2:00 pm
  Paine  10
  Fort Valley 23
Final 2:00 pm
Mars Hill  17
  Lenoir-Rhyne (6)45
Final 2:00 pm
  Millersville  10
  Lock Haven 17
Final 2:00 pm
  MSU Moorhead  45
Mary 52
Final 2:00 pm
Missouri S&T  24
McKendree 27
Final 2:00 pm
Bemidji State  10
Minnesota Duluth (3)38
Final 2:00 pm
Central Missouri  56
  Northeastern State 14
Final 2:00 pm
St. Cloud  23
Northern State 45
Final 2:00 pm
  Arkansas Tech  9
Ouachita Baptist 14
Final 2:00 pm
  Fayetteville State  49
  St. Augustines 14
Final 2:00 pm
  Kentucky State  9
  Tuskegee 38
Final 2:00 pm
  Lincoln (Pa.)  7
Virginia State 63
Final 2:00 pm
Virginia-Wise  16
  West Virginia State 13
Final 2:00 pm
  Quincy  42
  William Jewell 28
Final 2:30 pm
Missouri Southern  31
Lindenwood 17
Final 2:30 pm
Minnesota-Crookston  20
Minot State 50
Final 3:00 pm
  North Greenville  34
Carson-Newman (13)35
Final 3:00 pm
Black Hills  28
Chadron State 33
Final 3:00 pm
  Kutztown  31
East Stroudsburg 16
Final 3:00 pm
Northwest Missouri (10)  29
Fort Hays 10
Final 3:00 pm
  Miles  51
  Lane 0
Final 3:00 pm
Tarleton State  64
McMurry 7
Final 3:00 pm
Emporia State  30
Missouri Western 10
Final 3:00 pm
  Southwest Assemblies (NAIA)  7
  Panhandle State 45
Final 3:00 pm
Nebraska-Kearney  21
Pittsburg State (8)36
Final 3:00 pm
Azusa Pacific (24)  52
  South Dakota Mines 30
Final 3:00 pm
Northwestern Oklahoma  7
Southeastern Oklahoma 45
Final 3:00 pm
  Shorter  9
Valdosta State (22)44
Final 3:00 pm
Western New Mexico  48
Western State 38
Final 3:30 pm
Sioux Falls (16)  41
Winona State 28
Final 4:00 pm
Harding  28
Henderson State (2)24
Final 4:00 pm
  Kentucky Wesleyan  29
  Murray State (FCS) 86
Final 4:00 pm
Newberry  13
  UNC Pembroke 6
Final 4:00 pm
  Texas A&M-Kingsville  21
West Texas A&M 48
Final 4:00 pm
  Simon Fraser  16
  Western Oregon 27
Final 5:00 pm
Southwestern Oklahoma  13
East Central 36
Final 5:00 pm
  Arkansas-Monticello  44
  Southern Nazarene 37
Final 6:00 pm
  Lincoln (Mo.)  14
Indianapolis (18)52
Final 7:00 pm
  Lake Erie  55
Malone 34
Final 7:00 pm
West Georgia  28
North Alabama (FCS) (4)31
Final 7:00 pm
Northwood  14
Saginaw Valley 16
Final 7:00 pm
Wayne State (Neb.)  48
Southwest Minnesota 45
Final 7:00 pm
Delta State (21)  45
West Alabama 24
Final 8:00 pm
  Eastern New Mexico  20
Angelo State 41
Final 8:00 pm
  Menlo (NAIA)  6
  Dixie State 28
Final OT 8:00 pm
Texas A&M-Commerce  37
Midwestern State 40
Final 9:00 pm
  Fort Lewis  28
Colorado Mesa 20
Final 9:00 pm
Central Washington  20
Humboldt State 38
2018 Dates
Aug 30th
Aug 31st
Sep 1st
Sep 2nd
Sep 6th
Sep 7th
Sep 8th
Sep 9th
Sep 13th
Sep 14th
Sep 15th
Sep 20th
Sep 21st
Sep 22nd
Sep 23rd
Sep 27th
Sep 29th
Oct 4th
Oct 6th
Oct 7th
Oct 13th
Oct 14th
Oct 18th
Oct 20th
Oct 21st
Oct 25th
Oct 27th
Nov 3rd
Nov 8th
Nov 10th
Nov 17th
Nov 24th
Dec 1st
Dec 8th
Dec 15th
 
         
S1 Copyright © 2000-2012 D2Football.com. All rights reserved.