D2Football.com
Covering
 
D2 Football Home
D2 Football News
D2 Football News
D2 Football Video
D2 Football Columnists
D2 Football Scores
D2 Football Top 25 Poll
D2 Football Player Awards
D2 Football Regional Rankings
D2 Football Statistics
D2 Football All Americans
D2 Football Pro Hopefuls
D2 Football Information
D2 Football Teams
D2 Football Champions
D2 Football Championship Game
D2 Football Harlon Hill
D2 Football Stadiums
D2 Football Alumni
D2 Football Interactive
D2 Football Message Board
D2 Football Chat
D2 Football Coaches
D2 Football Coaching Vacancies
D2 Football Schedule Openings
D2 Football About Us
D2 Football Advertise
D2 Football Staff
D2 Football Contact Us


 
 

September 8th, 2018 Scoreboard

*All Games Eastern Standard Time (EST)
Final 12:00 pm
  Bowie State  38
  Alderson-Broaddus 31
Final 12:00 pm
  Wisconsin-Oshkosh  3
  Davenport 7
Final 12:00 pm
Notre Dame  27
  Glenville State 17
Final 12:00 pm
California  31
  Kutztown 34
Final 12:00 pm
  American International  8
LIU Post 33
Final 12:00 pm
  Clarion  30
  Lock Haven 21
Final 12:00 pm
Tiffin  24
  Mercyhurst 20
Final 12:00 pm
  New Haven  36
  Pace 10
Final 12:00 pm
Virginia State  19
  Robert Morris (FCS) 22
Final 12:00 pm
Gannon  7
West Chester (25)31
Final 12:00 pm
Virginia-Wise  12
  West Virginia State 33
Final 1:00 pm
  Clark Atlanta  0
Central State 7
Final 1:00 pm
  Upper Iowa  7
  Concordia-St. Paul 34
Final 1:00 pm
  Urbana  7
Fairmont State 45
Final 1:00 pm
Newberry  10
  Florida Tech 17
Final 1:00 pm
  Shaw  27
Mars Hill 9
Final OT 1:00 pm
Hillsdale  30
Michigan Tech 31
Final 1:00 pm
  UT-Permian Basin  22
Northern Michigan 27
Final 1:00 pm
Slippery Rock  21
  Shippensburg 25
Final 1:00 pm
  Tusculum  61
  Shorter 14
Final 1:00 pm
Carson-Newman  33
  Virginia Union 29
Final 1:00 pm
Saginaw Valley  41
  Walsh 10
Final 1:00 pm
Texas A&M-Commerce (2)  27
  William Jewell 17
Final 2:00 pm
Minnesota State (1)  38
Augustana 36
Final 2:00 pm
Edinboro  21
  Bloomsburg 16
Final 2:00 pm
St. Cloud  44
Minnesota-Crookston 14
Final 2:00 pm
Missouri S&T  27
Northwood 16
Final 2:00 pm
Southeastern Oklahoma  28
  Oklahoma Baptist 34
Final 2:00 pm
  Kentucky Wesleyan  24
  Quincy 31
Final 2:00 pm
  Morningside (NAIA)  35
Truman State 17
Final 2:00 pm
  Limestone  14
West Georgia (15)42
Final 2:00 pm
Sioux Falls (16)  15
Winona State (14)16
Final 2:00 pm
  Morehouse  42
  Lane 20
N/A 3:00 pm
  Livingstone  19
  Allen (NAIA) 0
Final 3:00 pm
  Colorado Mines  42
Black Hills 20
Final 3:00 pm
McKendree  34
  Kentucky State 17
Final 3:00 pm
Bemidji State  66
Mary 0
Final 3:00 pm
Adams State  37
  New Mexico Highlands 65
Final 3:00 pm
Western State  21
  South Dakota Mines 38
Final 4:00 pm
Central Washington (13)  50
  Western Oregon 17
Final 5:00 pm
  Tuskegee  20
  Albany State 0
Final 5:00 pm
Western New Mexico  10
  Idaha (FCS) 56
Final 6:00 pm
Seton Hill  34
East Stroudsburg 41
Final 6:00 pm
Wayne State (Mich.)  6
Indianapolis (22)28
Final 6:00 pm
  Benedict  42
  Johnson C. Smith 14
Final 6:00 pm
  Assumption  49
Merrimack 19
Final 6:00 pm
  St. Augustines  14
  NC Central (FCS) 51
Final OT3 6:00 pm
  Stonehill  57
  Saint Anselm 54
Final 6:00 pm
  Fayetteville State  13
  Wingate 27
Final 6:00 pm
Catawba  34
  Winston-Salem 7
Final 7:00 pm
Angelo State  24
  Abilene Christian (FCS) 41
Final OT 7:00 pm
Henderson State  38
  Arkansas Tech 31
Final 7:00 pm
Northwestern Oklahoma  36
  Arkansas-Monticello 44
Final 7:00 pm
  Chowan  28
  Davidson (FCS) 49
Final 7:00 pm
Findlay (19)  13
Ferris State (6)59
Final 7:00 pm
  Lake Erie  12
Malone 42
Final 7:00 pm
West Florida (3)  17
Midwestern State (7)38
Final 7:00 pm
  MSU Moorhead  7
Minnesota Duluth (23)60
Final 7:00 pm
  Southwest Baptist  9
Mississippi College 34
Final 7:00 pm
Lindenwood  51
Missouri Southern 13
Final 7:00 pm
  Lenoir-Rhyne  51
  North Greenville 24
Final 7:00 pm
Ashland (18)  17
  Ohio Dominican (24)24
Final 7:00 pm
Southwestern Oklahoma  8
Ouachita Baptist (20)41
Final 7:00 pm
East Central  20
  Southern Nazarene 45
Final 7:00 pm
Wayne State (Neb.)  23
Southwest Minnesota 14
Final 7:00 pm
Elizabeth City  6
  UNC Pembroke 51
Final 7:00 pm
  Fort Valley  6
Valdosta State 55
Final 7:00 pm
  Panhandle State  7
West Texas A&M 42
Final 7:45 pm
Grand Valley (12)  21
Delta State 10
Final 8:00 pm
Chadron State  13
CSU-Pueblo (11)34
Final 8:00 pm
  Fort Lewis  3
  Dixie State 31
Final 8:00 pm
  Texas Wesleyan (NAIA)  10
  Texas A&M-Kingsville 52
Final 9:00 pm
Colorado Mesa  34
  Eastern New Mexico 21
Final 9:30 pm
  Simon Fraser  14
Azusa Pacific 58
2018 Dates
Aug 30th
Aug 31st
Sep 1st
Sep 2nd
Sep 6th
Sep 7th
Sep 8th
Sep 9th
Sep 13th
Sep 14th
Sep 15th
Sep 20th
Sep 21st
Sep 22nd
Sep 23rd
Sep 27th
Sep 29th
Oct 4th
Oct 6th
Oct 7th
Oct 13th
Oct 14th
Oct 18th
Oct 20th
Oct 21st
Oct 25th
Oct 27th
Nov 3rd
Nov 8th
Nov 10th
Nov 17th
Nov 24th
Dec 1st
Dec 8th
Dec 15th
 
         
S1 Copyright © 2000-2012 D2Football.com. All rights reserved.